Przyciemnianie szyb

Przyciemnienie szyb w aucie to nie tylko aspekt wizualny, ale także funkcjonalny. Poprzez naklejenie specjalnej folii na szyby, można je przyciemnić, a co za tym idzie poprawić wygląd auta oraz zwiększyć jego walory użytkowe.

Dlaczego warto?

Przyciemnienie szyb w samochodzie to szereg korzyści dla użytkowników:

– większa wydajność klimatyzacji

– zmniejszenie efektu nagrzewania wnętrza auta latem (folia blokuje do 70% promieniowania słonecznego), a co za tym idzie zwiększenie komfortu kierowcy i pasażerów oraz poprawa bezpieczeństwa (optymalna temperatura poprawia ostrość widzenia kierowcy i nie powoduje obniżenia poziomu refleksu),

– ochrona zdrowia pasażerów, folia chroni przed szkodliwym promieniowaniem UVA UVB. Dzięki specjalnej foli wykorzystywanej do przyciemniania szyb można zredukować do 2% przenikanie szkodliwych dla zdrowia promieni UV, które są jedną z głównych przyczyn chorób i nowotworów skóry.

– ochrona tapicerki auta przez przebarwieniami i wyblaknięciem,

– zwiększenie poziomu intymności, ciemna folia chroni przed ciekawskimi spojrzeniami gapiów i innych osób niepożądanych,

– wyższy poziom bezpieczeństwa podczas nieprzewidzianych zdarzeń (np. zderzenie ze zwierzęciem) lub wypadków i kolizji –  w przypadku rozbicia szyby, folia zapobiega rozpryśnięciu się części szkła do wnętrza auta, chroniąc przez to pasażerów,

Dlaczego MY?

Przyciemnianie szyb to dzisiaj bardzo popularna usługa. Na ten zabieg, z uwagi na liczne korzyści, coraz częściej decydują się nie tylko prywatni kierowcy, ale także przedsiębiorcy w swoich prywatnych autach oraz w samochodach wykorzystywanych w działalności gospodarczej. Dziś, dzięki zastosowaniu najlepszych folii dostępnych na rynku, które posiadają wszystkie wymagane prawem atesty, trudno rozpoznać, które auto ma przyciemnione szyby, a jeśli już, to trudno odróżnić przyciemnienie fabryczne od tego wykonanego w naszym zakładzie. Obecnie auto z przyciemnionymi szybami nie kojarzy się negatywnie, to raczej oznaka prestiżu i wyższej świadomości kierowcy, jakie tego rodzaju operacja daje korzyści.

Nasza ekipa to grupa doświadczonych specjalistów, którzy są w stanie w profesjonalnych sposób nakleić każdą folię (okienną, termoizolacyjną, ochronną) praktycznie na każdą szybę. Naszym klientom zapewniamy także wszechstronne doradztwo w zakresie rodzaju folii i stopnia przenikania światła.

Przyciemnianie szyb a prawo?

Naszym klientom gwarantujemy, że usługa przyciemniania szyb wykonywana w naszym studiu jest zgodna z prawem. Tego zabiegu nie zabrania prawo o ruchu drogowym, o ile oczywiście przyciemnione szyby będą spełniać pewne normy określające stopień przepuszczalności światła. Przepisy zawarte w warunkach technicznych pojazdów samochodowych oraz ich niezbędnego wyposażenia dokładnie określają, jakie parametry musi spełniać auto, aby było dopuszczone do ruchu: Art. 66, ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym wskazuje, że pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby zapewniał dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. Dokładniejsze uregulowania w tym zakresie znajdują się w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. W § 8 ust. 5 wskazuje się m.in., że szyba czołowa musi mieć minimalną przepuszczalność światła na poziomie 75 proc., a przednie boczne 70 proc. Należy jednakże pamiętać, że większość aut ma już przyciemnione szyby fabrycznie w dozwolonym prawem zakresie, dlatego przyciemnianie szyby czołowej oraz bocznych przednich jest w praktyce zabronione. Pozostałych szyb nie obowiązują już żadne normy, dlatego tutaj stopień przyciemnienia to już kwestia gustu i indywidualnych potrzeb klienta.

Chcesz przyciemnić szyby w aucie? Chcesz, aby auto wyglądało estetycznie i przechodziło bezproblemowo przegląd techniczny – przyjedź. Dobierzemy rodzaj folii i stopień przyciemnienia!


    Formularz kontaktowy